Сьогодні весь світ буквально «збожеволів» на екологічності продуктів і матеріалів. Повсюдно шукаються передові рішення, які служать захисту навколишнього середовища. Використання одноразового пластику стає злочином, роздільний викид сміття – священний обов’язок кожного, покупка одягу з трави і біорозкладаємих пакетів – обов’язок будь-якої цивілізованої людини. Винаходяться літаки на електродвигунах і «екологічно чисті» яхти. Далі ми поговоримо про досягнення суднобудівників в цій області.

Щоб купити яхту сьогодні, досить звернутися до досвідченого брокера, який знайде підходящий варіант з тисячі пропозицій. Але майбутньому власнику необхідно точно сформулювати список своїх побажань щодо судна. Останнім часом все вище і вище в цьому переліку піднімається пункт про економічність і екологічність човна.

Подумаємо про завтрашній день

Яхта купується на довгі роки або на все життя. Це означає, що майбутній власник дивиться далеко вперед, та й сьогодення має для нього важливе значення. Наприклад, клієнти міжнародного брокерського центру ScanMarine TM (Cofrance SARL) все частіше задаються питанням, наскільки виробництво судна шкодить навколишньому середовищу, і хочуть мінімалізувати збитки вже під час самого будівництва. Це говорить про неформальне ставлення до природи, бажанні захистити Планету, відповідальності перед майбутніми поколіннями.

Якщо клієнта цікавить будівництво або тюнінг яхти, він запитує, як знизити витрату палива, зробити його більш ефективним, обмежити викиди в море і повітря. Нерідко такі люди вже мають екологічно чистий автомобіль, будинок і очікують, що схожі системи будуть легко впроваджені і на судно. Однак подібне виробництво – недешевий процес, тому в наш час такі замовлення роблять лише найзаможніші люди. Але саме за ними і за подібною технікою майбутнє, тому інвестиції окупляться сповна, коли власники традиційних судів зіткнуться з величезними штрафами за збиток, що наноситься природі.

В даний час лише деякі виробники прагнуть перейти на екологічно чисте виробництво, оскільки це занадто дорого. Але знаходяться компанії, для яких турбота про екологію стає першочергово важливим питанням. Наприклад, такий суднобудівник Spirit Yats, у якого в будь-який момент можна замовити яхту через центр ScanMarine TM (Cofrance SARL).

Дана верф спочатку орієнтується на те, щоб мінімізувати збиток для навколишнього середовища. Для цього застосовуються спеціальні матеріали, процеси і системи. Власник компанії прагне довести все до досконалості, не шкодуючи коштів на те, щоб впровадити у виробництво екологічно чисті інструменти, системи освітлення, ізоляцію, по максимуму використовувати переробку.

Дерев’яні відходи йдуть на поліпшення середовища проживання їжаків та інших благородних цілей, оскільки фірма суднобудівник співпрацює з іншими захисниками екології. Зменшити шкідливі викиди і збиток від виробництва можна завжди, якщо до цього є прагнення. Саме це в наші дні можна назвати вдалою інвестицією в майбутнє.

Що врахувати при замовленні екояхти

При замовленні яхти в «Кофранс Сарл», необхідно точно представляти особливості її майбутньої експлуатації. Одним з перших оголосіть побажання, щоб судно було екологічно чистим, мінімально впливало на навколишнє середовище. Слід сформулювати, де буде виступати човен, які завдання в яких умовах виконувати.

Клієнт повинен добре уявляти, як працює така яхта. Вона здатна йти від акумуляторів, при вимкненому моторі, який одночасно є зарядкою. Дизельні двигуни орієнтовані на максимальну потужність з мінімальними викидами і споживанням палива.

Суднобудівник, якого ви виберете, повинен мати репутацію захисника навколишнього середовища, активно взаємодіяти з солідарними компаніями, знати про всі подібні новинки в області виробництва автомобілів і літаків, альтернативних матеріалів, обладнанні, інструментах. Подібну компанію порекомендує досвідчений брокер «Кофранс».

Силові установки екояхти припускають двигун, який працює від акумулятора. Літієві батареї будуть відновлюватися, поки судно йде під вітрилом, обертаючи карданний вал. Судно здатне рухатися зі швидкістю 40 морських миль, цього цілком достатньо, щоб перетнути Атлантичний океан, живучи в комфортній і тихій обстановці.

Виробники екояхт дбають зокрема про те, щоб ставити вітрила з матеріалів, які згодом підуть в переробку. Вони досягають зниження кількості масла в системі до показників в 90%, і цього цілком вистачає для обслуговування судна.

Електродвигуни важливі, але це не найголовніше. Акцент робиться на злагоджену роботу всіх систем, технологій і складових, кожна з яких має максимальну ступінь екологічності. Використання дерева, кондиціювання повітря, водного опалення, – лише деякі деталі, які допомагають досягти спільної гармонії.

Утилізація

В даний час тільки в зоні Євросоюзу зареєстровано більше шести мільйонів яхт. Більшість з них зроблена зі скловолокна, яке дуже складно переробити. Спалювати його також заборонено, оскільки матеріал токсичний. Сьогодні мало хто замислюється, що буде, коли ці судна прийдуть в непридатність.

Але ековиробники спочатку задаються питанням про подальшу утилізацію яхти, думаючи про те, як вона впливає на навколишнє середовище по закінченню терміну придатності, через роки вірної служби. Такий далекоглядний підхід вітають захисники навколишнього середовища всього світу, і тому подібні питання від клієнтів – крок у щасливе майбутнє планети.

На думку експертів склопластик хоч і повільно, але неминуче піде в минуле. Це обов’язково для виживання всієї яхтової індустрії в умовах колосальної шкоди, яка завдається сьогодні навколишньому середовищу. На зміну йому прийдуть екологічно чисті матеріали, які легко підлягають утилізації. Так, дерев’яні судна відмінно витримують випробування часом, вони не старіють, служачи десятиліттями, без найменшої потреби в ремонті. Їх купують на все життя, не маючи на меті перепродавати згодом.

Вибір замовника

Попит народжує пропозицію, тому від вибору клієнтів сьогодні залежить багато чого. Ті, хто віддають перевагу безпечним екоматеріалам, стимулюють всю галузь розвиватися в даному напрямку. Фахівці верфей, постачальники обладнання і технічних систем, дизайнери повинні постійно думати про те, як вводити нововведення, які є актуальними вже сьогодні, а завтра – стануть незамінними. Змінюватися повинні системи і процеси будівництва, а також – самі суду з акцентом на мінімізацію шкоди природі.

Яхтова промисловість розвивається в цьому відношенні значно повільніше, ніж автомобільна, але далекоглядні виробники активно співпрацюють з машинобудівними компаніями, переймаючи їх корисний досвід. Заміна морських суден на екологічно чисті моделі – завдання найближчих десятиліть, тому інвестувати кошти в подібні проекти сьогодні вигідно і благородно.

Уже зараз активно розробляються морські судна на сонячних батареях, електродвигуни, системи, які позбавлять навколишнє середовище від вуглеводнів. Чим швидше екологічні технології будуть впроваджені в масове виробництво, тим краще. Тому, плануючи придбати яхту, зробіть вибір на користь захисту природи, і він обов’язково окупиться.